Top-resultater for udstilling

Resterende placeringer kan ses på Hundeweb.dk. Har du resultaterne, før de offentliggøres eller dem der mangler herunder, er du velkommen til at sende dem til os, så de kan sættes på siden her - ofte kan evt BIS resultaterne mangle.

 

DKK Int Ballerup 18.09.2016 Dommer: Svein Bjørnes, DK
Zuma's Razz Ma Tazz

1. BHK

CACIB BIM
Winsome's Bases Loaded 2. BHK    
Zuma's Ill Bazthino 3. BHK CERT
Zuma's Shim Shimmy 4. BHK    
Seloy Heatwave 1. BTK   CERT CACIB BIR BIG-3
Zuma's Nozy Rosie 2. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky 3. BTK  
Yellowline's Priscilla 4. BTK  
Art Nobells Rose Vaudeville Bedste Hvalp  
Naturedogs I Belive I can Fly Bedste Baby  

 

DKK Kreds 4 - Vamdrup 20.08.2016 Dommer: Lotte Jørgensen, DK
Tangetoppen's Walk Like A Man

1. BHK

CERT BIR
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK    
Ahlehoff's Quota Excellent 3. BHK  
Antony 4. BHK    
Ahlehoff's Upcomming 1. BTK   CAC BIM
Lykkedal's Jazz To Qupios 2. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble 3. BTK  
House Of Chaiyo's Josy Jasmine 4. BTK  
Adeltands Moonraker Bedste Hvalp  
Lykkedal's Mister Maximillan Bedste Baby BIS 3 - baby

 

DKK Bornholm 14.08.2016 Dommer: Wim Willens, Holland
Zuma's Razz Ma Tazz

1. BHK

CACIB BIM
Tangetoppen's Walk Like A Man 2. BHK   CERT
Ahlehoff's Quota Excellent 3. BHK  
Semlans Blues For Baby And Me 4. BHK    
Zuma's Whoopi Woophs 1. BTK   CERT BIR BIG-4
Seloy Heatwave 2. BTK CACIB
Kisci Fatamogana 3. BTK  
Zuma's Rama Lama Ding Dong 4. BTK  
Tale's Of Fantasy Fröken Fröjd Bedste Hvalp  
Kisci Super Knockout Bedste Baby  

 

DKK Bornholm 13.08.2016 Dommer: Ricky Lochs-Romans, Holland
Getwins Non Stop

1. BHK

CERT, CACIB, BIM
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK    
Zuma's Razz Ma Tazz 3. BHK  
Tangetoppen's Walk Like A Man 4. BHK    
Ahlehoff's Up To Date 1. BTK   CERT, BIR, BIG-3
Zuma's Rama Lama Ding Dong 2. BTK CACIB
Ahlehoff's Ready To Rumble 3. BTK  
Kisci Fatamogana 4. BTK  
Tale's of Fantasy Fröken Fröjd Bedste Hvalp  
Kisci Super Knockout Bedste Baby  

 

KSS Rønne 2 12.08.2016 Dommer: Per Kristian Andersen, Norge
Getwins Non Stop

1. BHK

CERT, BIR, BIM
Winsome's Bases Loaded 2. BHK    
Tangetoppen's Walk Like A Man 3. BHK  
Zuma's Razz Ma Tazz 4. BHK    
Seloy Heatwave 1. BTK   CERT, BIR BIS-2
Troppola Give Me A Sign 2. BTK  
Ahlehoff's Up to Date 3. BTK  
Duovas Dream Come True 4. BTK  
Troppola Give Me A Sign Bedste Junior  
Kisci Super Knockout Bedste Baby BIS 2 baby

 

KSS Rønne 1 12.08.2016 Dommer: Marija Kavcic, Slovenien
Winsome's Bases Loaded

1. BHK

BIM
Zuma's Razz Ma Tazz 2. BHK    
Kisci Ronaldo 3. BHK CERT
Tangetoppen's Walk Like A Man 4. BHK    
Kisci Fatamogana 1. BTK   BIR
Ahlehoff's Up to Date 2. BTK CERT
Duovas Dream Come True 3. BTK  
Troppola Give Me A Sign 4. BTK  
Ahlehoff's Up to Date Bedste Junior BIS 1 junior
Ingen placeret Bedste Hvalp  
Enchanting Pugs Gigi Stand By Me Bedste Baby BIS 1 Baby

 

KSS Vejen 3 24.07.2016 Dommer: Angel Sotoca Santos, Spanien
Winsome's Bases Loaded

1. BHK

BIM
Lykkedal's Joker 2. BHK   CERT
Zuma's Zipit T Hanky 3. BHK  
Kisci Ronaldo 4. BHK    
Kisci Fatamogana 1. BTK   BIR
Adeltands Bessie Bella 2. BTK  
Troppola Give Me A Sign 3. BTK CERT
Bayogoulas Million Dollar Baby 4. BTK  
Kisci Ronaldo Bedste Junior BIS 4 junior
Adeltands Moonraker Bedste Hvalp BIS 3 hvalp
Enchanting Pugs Gigi Stand By Me Bedste Baby BIS 1 baby

 

KSS Vejen 2 23.07.2016 Dommer: Stanley Shen, Singapore
Winsome's Bases Loaded

1. BHK

BIR BIS 2
Ahlehoff's Quota Excellent 2. BHK    
Kisci Ronaldo 3. BHK CERT
Lykkedal's Joker 4. BHK    
Adeltands Bessie Bella 1. BTK   BIM
Kisci Fatamogana 2. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky 3. BTK CERT
Troppola Give Me A Sign 4. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky Bedste Junior  
Adeltands Moonraker Bedste Hvalp  
Enchanting Pugs Gigi Stand By Me Bedste Baby BIS 1 baby

 

KSS Vejen 1 22.07.2016 Dommer: Pauline Suhr, Australien
Winsome's Bases Loaded

1. BHK

BIM BIM-BIS 2
Kisci Ronaldo 2. BHK   CERT
Lykkedal's Joker 3. BHK  
Troppola See See Rider 4. BHK    
Adeltands Bessie Bella 1. BTK   BIR BIS 4
Kisci Fatamogana 2. BTK CERT
Bayogoulas Million Dollar Baby 3. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble 4. BTK  
Kisci Ronaldo Bedste Junior  
Ingen placeret Bedste Hvalp  
Enchanting Pugs Gigi Stand By Me Bedste Baby BIS 1 baby

 

DKK Vejen 3 12.06.2016 Dommer: Åsa Andersson, SE
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CACIB BIR BIG-1
Ahlehoff's Quota Excellent 2. BHK    
Getwins Non Stop 3. BHK CERT
Tangetoppen's Walk Like A Man 4. BHK    
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 1. BTK   CACIB BIM
Payaso's Nina Del Sol 2. BTK CERT
Ahlehoff's Ready To Rumble 3. BTK  
Seloy Heatwave 4. BTK  
Ahlehoff's Up to Date Bedste Hvalp BIS 4
Ingen placeret Bedste Baby  

 

DKK Vejen 2 11.06.2016 Dommer: Per Svarsted, SE
Ahlehoff's Quota Excellent

1. BHK

CACIB BIR
Armstrong Pibaro 2. BHK    
Tangetoppen's Northern Light 3. BHK CERT
Ahlehoff's No Woman No Cry 4. BHK    
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 1. BTK   CACIB BIM
Ahlehoff's Ready To Rumble 2. BTK CERT
Kisci Fatamogana 3. BTK  
Payasoøs Nina Del Sol 4. BTK  
Ahlehoff's Up to Date Bedste Hvalp  
Adeltands Moonraker Bedste Baby  

 

DKK Vejen 1 10.06.2016 Dommer: Kresten Scheel, DK
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CACIB
Ahlehoff's Quota Excellent 2. BHK    
Kiebas Bollinger 3. BHK  
Armstrong Pibaro 4. BHK   CERT
Xeriex's Pepperming Patty 1. BTK   CERT CACIB BIM
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 2. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble 3. BTK  
Kisci Fatamogana 4. BTK  
Ahlehoff's Up to Date Bedste Hvalp BIS 3
     

 

DKK Kreds 2 nantion 16.05.2016 Dommer: Piotr Król, PL
Zuma's Shim Shimmy

1. BHK

CERT BIR
Ahlehoff's Quota Excellent 2. BHK    
Pugengens Lord Gillingham 3. BHK  
Persik BIS Smak Bombastic Love 4. BHK    
Paradiz Ronado Once Upon A Time-FV 1. BTK   CERT BIM
Ibeth Pug Lady Madonna 2. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble 3. BTK  
Pugengens Lady Edith Crawley 4. BTK  
Ahlehoff's Upcomming Bedste Hvalp BIS 3 hvalp
     

 

KSS Gørlev 4. udstilling 15.05.2016 Dommer: Luis Ortiz, Florida USA
Winsome's Bases Loaded

1. BHK

BIM BIM-BIS 1
Tangetoppen's Ready To Rumble 2. BHK   CERT
Tangetoppen's NiceGuysGettheGirls 3. BHK  
Tangetoppen's Walk Like A Man 4. BHK    
Tangetoppen's Temptation 1. BTK   BIR CERT BIS 3
Ahlehoff's Ready To Rumble 2. BTK  
Kisci Fatamogana 3. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky 4. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky Bedste Junior  
Pugemon Unproven Innocent Bedste Hvalp  
Adeltands Moonraker Bedste Baby BIS 1 baby

 

KSS Gørlev 3. udstilling 15.05.2016 Dommer:Branislav Rajic, SI
Tangetoppen's Ready To Rumble

1. BHK

BIR
Seloy Pepmarch 2. BHK    
Tangetoppen's Yes I Do To Christmas 3. BHK CERT
Tangetoppen's Walk Like A Man 4. BHK    
Tangetoppen's One To Be Seen 1. BTK   BIM CERT BIM-BIS 2
Kisci Fatamogana 2. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble 3. BTK  
Seloy heatwave 4. BTK  
Tangetoppen's Yes I Do To Christmas Bedste Junior  
Ahlehoff's Up to Date Bedste Hvalp BIS 1 hvalp
Tangetoppen's Easy Like a Wind Bedste Baby BIS 2 baby

 

KSS Gørlev 2. udstilling 14.05.2016 Dommer: Elisabetta De Luca, IT
Tangetoppen's NiceGuysGettheGirls

1. BHK

BIR CERT BIS 3
Winsome's Bases Loaded 2. BHK    
Tangetoppen's Walk Like A Man 3. BHK  
Ahlehoff's Quota Excellent 4. BHK    
Kiebas Baby Doll 1. BTK   BIM CERT BIM-BIS 2
Seloy Jinglebell 2. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky 3. BTK  
Tangetoppen's Temptation 4. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky Bedste Junior  
Tangetoppen's Can't Touch This Bedste Hvalp  
Tangetoppen's Easy Like a Wind Bedste Baby BIS 1 baby

 

KSS Gørlev 1. udstilling 14.05.2016 Dommer: Bengt-Åke Bogren, SE
Ahlehoff's Quota Excellent

1. BHK

CERT BIR
Tangetoppen's NiceGuysGettheGirls 2. BHK    
Seloy Pepmarch 3. BHK  
Tangetoppen's Ready To Rumble 4. BHK    
Seloy heatwave 1. BTK   CERT BIM BIM-BIS 2
Tangetoppen's On To Be Seen 2. BTK  
Paradiz Ronado Once Upon A Time-FV 3. BTK  
Call Me Tangetoppen Pulcherrimus Ga 4. BTK  
Seloy heatwave Bedste Junior  
Pugemon Unproven Innocent Bedste Hvalp BIS 2 hvalp
     

 

DKK Roskilde 01.05.2016 Dommer: Birgit Seloy, DK
Zuma's Razz Ma Tazz

1. BHK

CERT CACIB BIR
Domino Effect Blackjack 2. BHK    
Zuma's Shim Shimmy 3. BHK  
Kisci Maradona 4. BHK    
Mockilocks Modesty Blaise 1. BTK   CERT  BIM
Paradiz Ronado Once Upon A Time-FV 2. BTK CACIB
Zuma's Nitty Gritty 3. BTK  
Kisci Fatamogana 4. BTK  
Ahlehoff's Up to Date Bedste Hvalp  
Adeltands Moonraker Bedste Baby BIS 1 baby

 

DKK Roskilde 30.04.2016 Dommer: Jens Bruse, DE
Zuma's Shim Shimmy

1. BHK

CERT CACIB BIR
Tangetoppen's Ronaldinho 2. BHK    
Armstrong Pibaro 3. BHK  
Ahlehoff's Quota Excellent 4. BHK    
Finndanes Next Top Model 1. BTK   CERT CACIB BIM
Paradiz Ronado Once Upon A Time-FV 2. BTK  
Tangetoppen's Rockabilly Baby 3. BTK  
Call Me Tangetoppen Pulcherrimus Ga 4. BTK  
Ahlehoff's Up To Date Bedste Hvalp  
Ballett Gayaneh Bedste Baby  

 

KSS Odense, 1. ustilling 20.03.2016 Dommer: Catrin Lundberg Westin, SE
Tangetoppen's Jingle Bell Casino

1. BHK

CERT, BIR
Montes Auri Born To Win 2. BHK    
Seloy Pepmarch 3. BHK  
Ahlehoff's Quota Excellent 4. BHK    
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 1. BTK   BIM, BIM-BIS 4
Seloy Jinglebell 2. BTK  
Paradiz Ronado Once Upon A Time-FV 3. BTK CERT
Seloy Heatwave 4. BTK  
Seloy Heatwave Bedste Junior BIS 2 junior
Troppola Give Me A Sign Bedste Hvalp BIS 2 hvalp
Ahlehoff's Up to Date Bedste Baby BIS1 baby

 

KSS Odense, 2. ustilling 20.03.2016 Dommer: Julija Aidietiené, LT
Seloy Pepmarch

1. BHK

BIR, BIS 3
Winsome's Bases Loaded 2. BHK   CERT
Ahlehoff's Quota Excellent 3. BHK  
Montes Auri Born To Win 4. BHK    
Ahlehoff's Ready To Rumble 1. BTK   CERT, BIM, BIM-BIS 1
Breslau's Maybelline 2. BTK  
Paradiz Ronado Once Upon A Time-FV 3. BTK  
Hekuba Busy Being Fabolous 4. BTK  
Hekuba Busy Being Fabolous Bedste Junior BIS 1 junior
Troppola Give Me A Sign Bedste Hvalp BIS 3 hvalp
Ahlehoff's Up to Date Bedste Baby BIS 2 baby

 

DKK Fredericia 13.01.2016 Dommer: Jeanette A. Bengtsen, DK
Baby+hvalpe: Markku Kipinä, FI
Seloy Solist

1. BHK

CACIB, BIR
Kisci Inspector Lewis 2. BHK   CERT
Naturedogs Bells The Wild One 3. BHK  
Tangetoppen's Walk Like A Man 4. BHK    
Zuma's Nozy Rosie 1. BTK   CERT CACIB BIM
Naturedogs Fire On The Sky 2. BTK  
Ibeth Pug Lady Madonna 3. BTK  
Glorious Spirit Impossible is Nothing for Ahlehoff's 4. BTK  
Storybook's Perfect Pitch Bedste Hvalp BIS 1 hvalp
Ahlehoff's Upcomming Bedste Baby BIS 1 baby

 


KSS Middelfart 22.11.2015 Dommer: Gabriele Runge, Tyskland
Seloy Solist

1. BHK

BIR, BIS-1
Pugbully Mr Flyer 2. BHK   CERT
Kisci Super Man 3. BHK  
Kiebas Bollinger 4. BHK    
Tangetoppen's One To Be Seen 1. BTK   CERT, BIM
Anjos Delicia 2. BTK  
Marquardsen Hyacinth 3. BTK  
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 4. BTK  
Pugbully Mr Flyer Bedste Junior  
Naturedogs Fire On The Sky Bedste Hvalp BIS 4 hvalp
Magia Fiore Zemlyanika Bedste Baby  

 

KSS Herlufmagle 04.10.2015 Dommer: Joakim Ohlsson, SE
Seloy Solist

1. BHK

BIR, BIS-3
Kiebas Bollinger 2. BHK   CERT
Zuma's Shim Shimmy 3. BHK  
Armstrong Pibar 4. BHK    
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 1. BTK   CERT, BIM, BIM-BIS-2
Marquardsen Hyacinth 2. BTK  
Domino Effect Oceanica 3. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble 4. BTK  
Zuma's Shim Shimmy Bedste Junior BIS-3 junior
Naturedogs Fire On The Sky Bedste Hvalp BIS-4 hvalp
Rus Kartel Kiera Knightley Bedste Baby BIS-2 baby

 

KSS Herlufmagle 03.10.2015 Dommer: Jan Sonne-Schmidt, DK
Seloy Solist

1. BHK

BIM, BIM-BIS 3
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK    
Tangetoppen's Walk Like A Man 3. BHK CERT
Winsome's Bases Loaded 4. BHK    
Marquardsen Hyacinth 1. BTK   BIR, BIS 4
Adeltands Bessie Bella 2. BTK  
Tangetoppen's One To Be Seen 3. BTK CERT
Paradiz Ronado Once Upon A Time 4. BTK  
Tangetoppen's Walk Like A Man Bedste Junior BIS-3 junior
Naturedogs Fire On The Sky Bedste Hvalp BIS-1 hvalp
Ahlehoff's Tiny Giant Bedste Baby BIS-2 baby

 

DKK Hillerød 19.09.2015 Dommer: Lilian Lleton, DK
Baby+hvalpe: Anni Jensen, DK
Seloy Solist

1. BHK

CACIB, BIR
Zuma's Shim Shimmy 2. BHK   CERT
Semlan's Ture-Sventon 3. BHK  
Ibeth Pug Louis Armstrong 4. BHK    
Zuma's Nitty Gritty 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Marquardsen Hyacinth 2. BTK  
Kisci Fatamogana 3. BTK  
Anjos Delicia 4. BTK  
Tangetoopen's Yes I Do Christmas Bedste Hvalp  
Ahlehoff's Tiny Giant Bedste Baby  

 

DKK kreds 11, national - Varde 29.08.2015 Dommer: Pamela Campbell
Winsome's Bases Loaded

1. BHK

CERT, BIR
Zuma's Shim Shimmy 2. BHK    
Adeltands Mighty Monty 3. BHK  
Tangetoppen's Walk Like A Man 4. BHK    
Adeltands Bessie Bella 1. BTK   CERT, BIM
Ahlehoff's Ready To Rumble 2. BTK  
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 3. BTK  
Ingen placeret 4. BTK  
Naturedogs Fire On The Sky Bedste Baby  

 

Resultater Mopstræffet 22.08.2015

DKK Bornholm 16.08.2015 Dommer: Leif-Herman Wilberg, NO
Roses Castiel Of Tangetoppen

1. BHK

CACIB, BIR
Seloy Solist 2. BHK    
Zuma's Shim Shimmy 3. BHK CERT
Tangetoppen's No More No Less 4. BHK    
Strandsmedjans Naomi 1. BTK   CERT, BIM
Domino Effect Oceanica 2. BTK CACIB
Tangetoppen's Temptation 3. BTK  
Strandsmedjans Vilma 4. BTK  
  Bedste Junior  
Tangetoppen's Yes I do To Christmas Bedste Hvalp  
Hekuba Busy Being Fabulous Bedste Baby  
Blå Mandags Viltre Vanja Bedste Veteran  

 

DKK Bornholm 15.08.2015 Dommer: Sally Burns, Irland
Roses Castiel Of Tangetoppen

1. BHK

CERT, CACIB, BIR
Kisci Super Man 2. BHK    
Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow 3. BHK  
Winsome's Bases Loaded 4. BHK    
Tangetoppen's Annie Get Your Gun 1. BTK   CACIB, BIM
Tangetoppen's Never Been Kissed 2. BTK CERT
Ahlehoff's Ready To Rumble 3. BTK  
Tangetoppen's Temptation 4. BTK  
Tangetoppen's Yes I do To Christmas Bedste Hvalp  
Hekuba Busy Being Fabulous Bedste Baby BIS-1 baby
Blå Mandags Viltre Vanja Bedste Veteran  

 

KSS Bornholm - 2. udstilling 14.08.2015 Dommer: Hanne Laine Jensen, DK
Seloy Solist

1. BHK

BIR, BIS-3
Kisci Super Man 2. BHK    
Strandsmedjans Buster 3. BHK CERT
Winsome's Bases Loaded 4. BHK    
Strandsmedjans Vilma 1. BTK   BIM, CERT, BIM-BIS-2
Marquardsen Hyacinth 2. BTK  
Strandsmedjans Zigne 3. BTK  
Strandsmedjans Naomi 4. BTK  
Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow Bedste Junior BIS-3 junior
Semlans Blues For Baby and Me Bedste Hvalp BIS-1 hvalp
Ahlehoff's Tiny Giant Bedste Baby BIS-3 baby
Blå Mandags Viltre Vanja Viking Bedste Veteran  

 

KSS Bornholm - 1. udstilling 14.08.2015 Dommer: Martha Heine, DE
Seloy Solist

1. BHK

BIR, BIS-4
Tangetoppen's Troublemaker 2. BHK   CERT
Winsome's Bases Loaded 3. BHK  
Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow 4. BHK    
Tangetoppen's Annie Get Your Gun 1. BTK   BIM, CERT
Tangetoppen's Never Been Kissed 2. BTK  
Ibeth Pug Lady Madonna 3. BTK  
Tangetoppen's Temptation 4. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Junior BIS-3 junior
Tangetoppen's Yes I do To Christmas Bedste Hvalp BIS-4 hvalp
Ahlehoff's Tiny Giant Bedste Baby BIS-4 baby
Blå Mandags Viltre Vanja Viking Bedste Veteran  

 

KSS Vejen 19.07.2015 Dommer: Nicon Chin
Zuma's Shim Shimmy

1. BHK

BIM, CERT, BIM-BIS 2
Winsome's Bases Loaded 2. BHK    
Kisci Inspector Lewis 3. BHK  
Finest Loving Man of Smiling Farm 4. BHK    
Pugbully Simply Smashing 1. BTK   BIR, CERT
Glorious Spirit Impossible Is Nothing To Ahlehoff's 2. BTK  
Domino Effect Oceanica 3. BTK  
Enchanting Pugs Elaine Paige 4. BTK  
Zuma's Shim Shimmy Bedste Junior BIS 1 - Junior
Adeltands Mighty Monty Bedste Hvalp  
Pugbully Mr Flyer Bedste Baby  

 

KSS Vejen 18.07.2015 Dommer: Cathy Delmar
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

BIR, BIS 3
Kisci Inspector Lewis 2. BHK   CERT
Dancer of Smiling Farm 3. BHK  
Zuma's Shim Shimmy 4. BHK    
Enchanting Pugs Elaine Paige 1. BTK   BIM, CERT
Adeltands Bessie Bella 2. BTK  
Pugbully Simply Smashing 3. BTK  
Troppola Rock Mama 4. BTK  
Zuma's Shim Shimmy Bedste Junior  
Adeltands Mighty Monty Bedste Hvalp BIS 3 - hvalp
Pugbully Mr Flyer Bedste Baby BS 1 - baby

 

KSS Vejen 17.07.2015 Dommer: Lessi Tchistiakova, Rusland
Kisci Inspector Lewis

1. BHK

CERT, BIR
Zuma's Shim Shimmy 2. BHK    
Ahlehoff's No Woman No Cry 3. BHK  
Kisci Super Man 4. BHK    
Anjos Fumaca 1. BTK   CERT, BIM, BIM-BIS 2
Ahlehoff's Ready To Rumble 2. BTK  
Glorious Spirit Impossible Is Nothing To Ahlehoff's 3. BTK  
Lykkedal's Jazz To Qupios 4. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Junior  
  Bedste Hvalp  
Pugbully Mr Flyer Bedste Baby BIS 1 - baby

 

DKK Int. Vejen 21.06.2015 Dommer: Philomena Leonard, Irland
Zuma's Shim Shimmy

1. BHK

CERT, BIR
Kiebas Bollinger 2. BHK   CACIB
Kisci Super Man 3. BHK  
Seloy Solist 4. BHK    
Marquardsen Hyacinth 1. BTK   CERT,CACIB, BIM
Zuma's Nitty Gritty 2. BTK  
Tangetoppen's Kiss From A Rose 3. BTK  
Kratskoven Graceful Gloria 4. BTK  
Ahlehoff's Showbizz Bedste Hvalp  
Seloy Heatwave Bedste Baby  

 

DKK Int. Vejen 20.06.2015 Dommer: Günther Ehrenreich, Østrig
Winsome's Bases Loaded

1. BHK

CERT, CACIB, BIR
Tangetoppen's I'm Your Dream 2. BHK    
Seloy Solist 3. BHK  
Kiebas Bollinger 4. BHK    
Zuma's Nitty Gritty 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Tangetoppen's Kiss From A Rose 2. BTK  
Kratskoven Graceful Gloria 3. BTK  
Domino Efect Oceanica 4. BTK  
     
Seloy Heatwave Bedste Baby  

 

KSS Gørlev 4 24.05.2015 Dommer: Yolanda Magal, Israel
Zuma's Shim Shimmy

1. BHK

BIR, CERT
Kisci Inspector Lewis 2. BHK    
Pugbully New Kid In Town 3. BHK  
Naturedogs Bells The Wild One 4. BHK    
Pugbully Victoria Alias Posh 1. BTK   BIM, CERT
Dieselbulls Pug He Got The Power 2. BTK  
Nina unterm Rosenbogen 3. BTK  
Ingen placeret 4. BTK  
Zuma's Shim Shimmy Bedste Junior  
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Hvalp BIS 1 Hvalp
     

 

KSS Gørlev 3 24.05.2015 Dommer: Bente Marker, Australien
Antony

1. BHK

BIM, CERT
Tangetoppen's Ronaldinho 2. BHK    
Pugbully New Kid In Town 3. BHK  
Kisci Inspector Lewis 4. BHK    
Pugbully Talk Of The Town 1. BTK   BIR, CERT
Pugbully Victoria Alias Posh 2. BTK  
Tangetoppen's Rockabilly Babe 3. BTK  
Enchanting Pugs Elaine Paige 4. BTK  
  Bedste Junior  
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Hvalp BIS 4 Hvalp
     

 

KSS Gørlev 2 23.05.2015 Dommer: Graham Kerr, Australien
Winsome's Deuce's Wild

1. BHK

BIM, CERT
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK    
Kisci Super Man 3. BHK  
Pugbully New Kid In Town 4. BHK    
Pugbully Churriana Boogie 1. BTK   BIR, CERT, BIS 4
Enchanting PUgs Elaine Paige 2. BTK  
Dieselbulls Pug He Got The Power 3. BTK  
Pugbully Talk Of The Town 4. BTK  
Pugbully Talk Of The Town Bedste Junior BIS 3 Junior
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Hvalp BIS 2 Hvalp
     

 

KSS Gørlev 1 23.05.2015 Dommer: Timothy Thomas, Australien
Zuma's Shim Shimmy

1. BHK

CERT, BIM, BIM-BIS 4
Pugbully New Kid In Town 2. BHK    
Ahlehoff's No Woman No Cry 3. BHK  
Kisci Inspector Lewis 4. BHK    
Pugbully Churriana Boogie 1. BTK   BIR
Redvilla's Vision Without Teardrops 2. BTK CERT
Pugbully Talk Of The Town 3. BTK  
Pugbully Ramblin' Fever 4. BTK  
Zuma's Shim Shimmy Bedste Junior BIS 2 Junior
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Hvalp BIS 3 Hvalp
Flying Winner Orleyt For Magia Fior Bedste Baby BIS 4 Baby

 

DKK INT Roskilde 26.04.2015 Dommer: Anna Sofie Gothen, DK
Seloy Solist

1. BHK

CERT, CACIB, BIR
Kisci Inspector Lewis 2. BHK    
Semlans Ture-Sventon 3. BHK  
Armsgtrong Pibaro 4. BHK    
Zuma's Nitty Gritty 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Troppola United Colour 2. BTK  
Anjos Fumaca 3. BTK  
Marquardsen Hyacinth 4. BTK  
Tangetoppen's Walk Like A Man Bedste Hvalp  
Pugengens Tom Branon Bedste Baby  

 

DKK Int Roskilde 25.04.2015 Dommer: Anne-Mari Haugsten, NO
Kisci Super Man

1. BHK

CACIB, BIM
Seloy Solist 2. BHK   CERT
Semlans Ture-Sventon 3. BHK  
Ahlehoff's No Woman No Cry 4. BHK    
Marquardsen Hyacinth 1. BTK   CERT, CACIB, BIR
Tangetoppen's Kiss From A Rose 2. BTK  
Semlans Pippi-Lotta 3. BTK  
Anjos Fumaca 4. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Hvalp  
Pugengens Lord Gillingham Bedste Baby  

 

DKK Kreds 10 05.04.2015 Dommer: Jochen Eberhardt, DE
Kisci Inspector Lewis

1. BHK

CERT, BIR
Naturedogs Bells The Wild One 2. BHK    
Ahlehoff's No Woman No Cry 3. BHK  
Ingen placeret 4. BHK    
Dieselbulls Pug He Got The Power 1. BTK   CERT, BIM
Ingen placeret 2. BTK  
Ingen placeret 3. BTK  
  4. BTK  
Ahlehoff's Ready To Rumble Bedste Hvalp  
Pei Fang Im The One Bedste Baby  

 

KSS Middelfart 28.03.2015 Dommer: baby/hvalp:
Marion Finney, Irland
Dommer: Rudi Brandt, DK
Kiebas Bollinger

1. BHK

CERT, BIR
Kisci Inspector Lewis 2. BHK    
De Los Ninios Enfant Terrible of Hy 3. BHK  
Naturedogs Bells The Wild One 4. BHK    
Rockshak Sweet Aisha 1. BTK   CERT, BIM
Dieselbulls Pug He Got The Power 2. BTK  
Redvilla's Vision Without Teardrops 3. BTK  
Moloss Hoop De Doo 4. BTK  
Kisci Inspector Lewis Bedste Junior  
Troppola See See Rider Bedste Hvalp  
Hekuba Touch Of Magic Bedste Baby  

 

DKK Fredericia 08.02.2015 Dommer: Charlotte Høier, DK
Seloy Solist

1. BHK

CERT, CACIB, BIR, BIS 4
Kisci Inspector Lewis 2. BHK    
Kisci Super Man 3. BHK  
Seloy Pepmarch 4. BHK    
Duovas Dream Come True 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Seloy Jinglebell 2. BTK  
Kisci Fatamogana 3. BTK  
Tangetoppen's Trick or Treat 4. BTK  
Tangomopsen's Black Twilight Bedste Hvalp  
Zuma's Shim Shimmy Bedste Baby BIS 1 baby

               

 

KSS Middelfart 23.11.2014 Dommer: Herbert Heim, DE
Naturedogs Bells The Wild One

1. BHK

CERT, BIR
Kisci Inspector Lewis 2. BHK    
Seloy Pepmarch 3. BHK  
Kisci Super Man 4. BHK    
Troppola Rock Mama 1. BTK   CERT, BIM, BIM-BIS 4
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 2. BTK  
Rockshak Sweet Aisha 3. BTK  
Dieselbulls Pug He Got The Power 4. BTK  
Kisci Inspector Lewis Bedste Junior  
Lykkedal's Karisma Bedste Hvalp  
Kisci Inspector Rebus Bedste Baby  

 

DKK Herning DK+DKJ vinder 2014 02.11.2014 Dommer: Shaun Watson, CY
Kisci Super Man

1. BHK

BIR
Tangetoppen's Ronaldinho 2. BHK    
Analog Ci Nobodys Business 3. BHK  
Highroad's Ludvig 4. BHK    
Pugbully Quirky Layla 1. BTK   BIM
Tangetoppen's Sunny Copacabana 2. BTK  
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 3. BTK  
Marquardsen Hyacinth 4. BTK  
Tangetoppen's Troublemaker Bedste Hvalp  
Kisci Inspector Rebus Bedste Baby BIS 1 - baby

 

DKK Herning 01.11.2014 Dommer: Leni Finne, FI
Analog Ci Nobodys Business

1. BHK

BIR
Highroad's Ludvig 2. BHK    
P'zazz Hey Handsome 3. BHK  
Kiebas Bollinger 4. BHK    
Marquardsen Hyasinth 1. BTK   BIM
Tangetoppen's Sunny Copacabana 2. BTK  
Blå Mandag's Reidun Rock's The Ring 3. BTK  
Ibeth Pug Isabella Rossellini 4. BTK  
Tangetoppen's Troublemaker Bedste Hvalp BIS 3 - hvalp
Tangomopsen's Black Twilight Bedste Baby  

 

KSS Herlufmagle 12.10.2014 Dommer: Carsten Birk, DK
Tangetoppen's I'm Your Dream

1. BHK

CERT, BIR, BIS 4
Kisci Super Man 2. BHK    
Kisci Rock'n'roll 3. BHK  
Kisci Inspector Lewis 4. BHK    
Kisci Fatamogana 1. BTK   CERT, BIM, BIMBIS 2
Tangetoppen's Annie Get Your Gun 2. BTK  
Ibeth Pug Isabella Rossellini 3. BTK  
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 4. BTK  
Kisci Fatamogana Bedste Junior BIS 4 - junior
Domino Effect Oceanica Bedste Hvalp BIS 4 - hvalp
Kisci Inspector Rebus Bedste Baby BIS 3 - baby

 

KSS Herlufmagle 11.10.2014 Dommer: Bruno Nodali, IT
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIR
Tangetoppen's I'm Your Dream 2. BHK   CERT
Kiebas Bollinger 3. BHK  
Kisci Super Man 4. BHK    
Kisci Fatamogana 1. BTK   CERT, BIM, BIM-BIS 1
Kisci Extravaganza 2. BTK  
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 3. BTK  
Ibeth Pug Isabella Rossellini 4. BTK  
Kisci Fatamogana Bedste Junior  
Puggables Mandalay Bay Casino Bedste Hvalp BIS 2 - hvalp
Antony Bedste Baby  

 

DKK Hillerød 21.09.2014 Dommer: Dusan Paunovic, RC
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIR
Ahlehoff's No Woman No Cyr 2. BHK   CERT, CACIB
Kiebas Bollinger 3. BHK  
Ibeth Pug Louis Armstrong 4. BHK    
Diabolbric's Candy Shop 1. BTK   BIM, CERT, CACIB
Duovas Dream Come True 2. BTK  
Seloy Jinglebell 3. BTK  
Redvilla's Vision Without Teardrops 4. BTK  
Puggables Mandalay Bay Casino Bedste Hvalp BIS 3 - hvalp
Perrospequeno Billie Holiday Bedste Baby  

Resultater Mopstræffet 30.08.2014

DKK Århus, kreds 6 24.08.2014 Dommer: Miklos Levente, HU
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CERT, BIR
Ahlehoff's Quota Excellent 2. BHK    
Mackerly Trading Places 3. BHK  
Kisci Inspector Lewis 4. BHK    
Adeltands Bessie Bella 1. BTK   CERT, BIM
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 2. BTK  
Lykkedal's Jazz To Qupios 3. BTK  
Troppola Youe My Everything 4. BTK  
Kratskoven For Your Eyes Only Bedste Hvalp  
Lykkedal's Karisma Bedste Baby  

 

DKK Int. Bornholm 17.08.2014 Dommer: Kurt Nilsson, SE
Counting Crows Dallas Dhu

1. BHK

CACIB, BIR
Elizar 2. BHK    
Semlans Ture-Sventon 3. BHK CERT
Ahlehoff's No Woman No Cry 4. BHK    
Semlans Iza-Fina 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoff's 2. BTK  
ingen placeret 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
??? Bedste Hvalp  
     

 

DKK Int. Bornholm 16.08.2014 Dommer: Bengt-Åke Bogren, SE
Counting Crows Dallas Dhu

1. BHK

CERT, CACIB, BIM
Armstrong Pibaro 2. BHK    
Ahlehoff's No Woman No Cry 3. BHK  
Semlans Ture-Sventon 4. BHK    
Glorious Spirit Impossible Is Nothing For Ahlehoffs 1. BTK   CERT, BIR
Adeltands Bessie Bella 2. BTK CACIB
Semlans Iza-Fina 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
Domin Effekt Ocanica Bedste Hvalp BIS 1 hvalp
     

 

KSS Bornholm 15.08.2014 Dommer: Svante Frisk, SE
Kisci Super Man

1. BHK

BIM
Marquardsen Onslow 2. BHK   CERT
Blå Mandag's Ultimate Uno 3. BHK  
ingen placeret 4. BHK    
Seloy Jinglebell 1. BTK   BIR, BIS 1
Kisci Fatamogana 2. BTK CERT
ingen placeret 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
  Bedste Junior  
Paradiz Ronado Once Upon A Time Bedste Hvalp BIS 3 - hvalp
     

 

KSS Vejen 20.07.2014 Dommer: Daniel W. Dowling, USA
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CERT, BIR
ingen placeret 2. BHK    
ingen placeret 3. BHK  
ingen placeret 4. BHK    
Rockshak Sweet Aisha 1. BTK   CERT, BIM
Ibeth Pug Lady Madonna 2. BTK  
ingen placeret 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
Ibeth Pug Lady Madonna Bedste Junior BIS 3 - junior
Kisci Inspector Lewis Bedste Hvalp  
Domino Effect Oceanica Bedste Baby BIS 1 - baby

 

KSS Vejen 19.07.2014 Dommer: Catherine Lebret, Bulgarien
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIR
Seloy Solist 2. BHK   CERT
Armstrong Pibaro 3. BHK  
Qupios One Way Ticket 4. BHK    
Ibeth Pug Isabella Rossellini 1. BTK   BIM
Glorious Spirit Impossible Is Nothing To Ahlehoff's 2. BTK CERT
Adeltands Bessie Bella 3. BTK  
Rockshak Sweet Aisha 4. BTK  
Seloy Solist Bedste Junior BIS 3 - junior
Kisci Fatamogana Bedste Hvalp BIS 1 - hvalp
Domino Effect Oceanica Bedste Baby BIS 3 - baby

 

KSS Vejen 18.07.2014 Dommer: Vija Klucniece, Letland
Seloy Solist

1. BHK

CERT, BIR
Kendy Pibaro 2. BHK    
Kisci Super Man 3. BHK  
ingen placeret 4. BHK    
Ibeth Pug Isamella Rossellini 1. BTK   BIM
Ibeth Pug Lady Madonna 2. BTK CERT
Marquardsen Hyachinth 3. BTK  
Kisci Extravaganza 4. BTK  
Seloy Solist Bedste Junior  
Kisci Inspector Lewis Bedste Hvalp  
Adeltand Pina Colada Bedste Baby BIS 3 - baby

 

DKK Int. Vejen 2. 22.06.2014 Dommer: Rodi Hübenthal, Norge
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CERT, CACIB, BIR
Kisci Super Man 2. BHK    
Seloy Bohemian Rhapsody 3. BHK  
Double D Hold Me Tight 4. BHK    
Blonda Grace Sunny Valley 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Adeltand Bessie Bella 2. BTK  
ingen placeret 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
Kisci Fatamogana Bedste Hvalp  
Pugbully Simply Smashing Bedste Baby  

 

DKK Int. Vejen 1. 21.06.2014 Dommer: Rudi Brandt, Danmark
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CERT, CACIB, BIM
Kiebas Bollinger 2. BHK    
Tangetoppen's Jingle Bell Casino 3. BHK  
Armstrong Pibaro 4. BHK    
Blonda Grace Sunny Valley 1. BTK   CERT, CACIB, BIR
Kiebas Baby Doll 2. BTK  
Glorious Spirit Impossible Is Nothing To Ahlehoff's 3. BTK  
Adeltands Bessie Bella 4. BTK  
Kisci Fatamogana Bedste Hvalp  
Kratskoven For Your Eyes Only Bedste Baby  

 

KSS Gørlev - 4 08.06.2014 Dommer: Howard Ogden, England
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIM, BIM-BIS 1
Pugbully New Kid In Town 2. BHK   CERT
Double D Hold Me Tight 3. BHK  
Claripugs Question 4. BHK    
Pugbully Mistletoe And Wine 1. BTK   BIR, CERT, BIS 4
Semlans Pippi-Lotta 2. BTK  
Troppola Youre My Everything 3. BTK  
Seloy Betty Boop 4. BTK  
Pugbully Mistletoe And Wine Bedste Junior BIS 3 - junior
Zuma's Nitty Gritty Bedste Hvalp  
Paradiz Ronado Once A Upon A Time Bedste Baby BIS 1 - baby

 

KSS Gørlev - 3 08.06.2014 Dommer: Janus Opara, Polen
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIR
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK   CERT
Marquardsen Onslow 3. BHK  
Kisci Super Man 4. BHK    
Seloy Jinglebell 1. BTK   BIM, BIM-BIS 2
Semlans Pippi-Lotta 2. BTK CERT
Adeltands Bessie Bella 3. BTK  
Selmans Iza-Fina 4. BTK  
Seloy Solist Bedste Junior  
Ahlehoff's Quota Excellent Bedste Hvalp BIS 2 - hvalp
Pugbully Simply Smashing Bedste Baby BIS 4 - baby

 

KSS Gørlev - 2 07.06.2014 Dommer: Kristina Opara, Polen
Marquardsen Onslow

1. BHK

BIR, CERT
Pugbully Yeah 2. BHK    
Double D Hold Me Tight 3. BHK  
Ibeth Pug Kevin Costner 4. BHK    
Seloy Betty Boop 1. BTK   BIM, CERT, BIM-BIS 4
Pugbully Mistletoe And Wine 2. BTK  
Dieselbulls Pug He Got The Power 3. BTK  
Troppola Youre My Everything 4. BTK  
Pugbully Mistletoe And Wine Bedste Junior  
Ahlehoff's Quota Excellent Bedste Hvalp  
Pugbully Simply Smashing Bedste Baby  

 

KSS Gørlev - 1 07.06.2014 Dommer: Colin Seymour, England
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIR, BIS 1
Double D Hold Me Tight 2. BHK    
Kisci Super Man 3. BHK CERT
Ahlehoff's No Woman No Cry 4. BHK    
Seloy Betty Boop 1. BTK   BIM, CERT, BIM-BIS 4
Tangetoppen's In The Name Of Love 2. BTK  
Semlans Pippi-Lotta 3. BTK  
Pugbully Mistletoe And Wine 4. BTK  
Pugbully Mistletoe And Wine Bedste Junior  
Ahlehoff's Quota Excellent Bedste Hvalp BIS 1 - hvalp
Kratskoven For Your Eyes Only Bedste Baby  

 

DKK Kreds 5 National 17.05.2014 Dommer: Jari Laakso, Finland
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CERT, BIR
Tangetoppen's Jingle Bell Casino 2. BHK    
Naturedogs Bells The Wild One 3. BHK  
Dancer Of Smiling Farm 4. BHK    
Rockshak Sweet Aisha 1. BTK   CERT, BIM
Dieselbulls Pug He Got The Power 2. BTK  
Adeltands Bessie Bella 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
Kisci Fatamogana Bedste Hvalp  
Kratskoven For Your Eyes Ony Bedste Baby BIS 4 - baby

 

DKK Roskilde 11.05.2014 Dommer: Åke Cronander, SE
P'zazz Hey Handsome

1. BHK

CERT, BIR
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK   CACIB
Highroad's Ludvig 3. BHK  
Mu-Ti-La's Urban Legend 4. BHK    
Blåbærlia's Cup Of Coffee 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Seloy Betty Boop 2. BTK  
Tangetoppen's Never Been Kissed 3. BTK  
P'zazz Pricilla 4. BTK  
Ahlehoff's Quota Excellent Bedste Hvalp  
Tangetoppen's Ronaldinho Bedste Baby BIS - baby

 

DKK Roskilde 10.05.2014 Dommer: Nils Molin, SE
P'zazz Hey Handsome

1. BHK

CERT, CACIB, BIR
Diabolbric's Disculpen Las Molestia 2. BHK    
Armstrong Pilbaro 3. BHK  
Tangetoppen's Wild Guess 4. BHK    
P'zazz Pricilla 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Tangetoppen's Hot As Hell 2. BTK  
Adeltand Bessie Bella 3. BTK  
Ibeth Pug Isabella Rossellini 4. BTK  
Yellowline's Bismark Bedste Hvalp  
Tangetoppen's Ronaldinho Bedste Baby  

 

KSS Strøby 23.03.2014 Dommer: Leif Lehmann Jørgensen, DK
Kerstin Nielsson, DK (baby+hvalp)
Naturedogs Bells The Wild

1. BHK

CERT, BIR
Double D Hold Me Tight 2. BHK    
P'zazz Hey Handsome 3. BHK  
Kisci Super Man 4. BHK    
P'zzaz Pricilla 1. BTK   CERT, BIM
Tangetoppen's Trick Or Treat 2. BTK  
Semlans Iza-Fina 3. BTK  
Adeltands Bessi Bella 4. BTK  
P'zzaz Hey Handsome Bedste Junior  
Yellowline's Bismark Bedste Hvalp  
Kisci Fatamogana Bedste Baby   BIS - baby

 

DKK Int Fredericia 08.02.2014 Dommer: Tuula Maija Tammelin, DK
Seloy Pepmarch

1. BHK

CERT, CACIB, BIR
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK    
P'zazz Pay Attention 3. BHK  
Naturedog's Bells The Wild One 4. BHK    
Seloy Jinglebell 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
P'zazz Pricilla 2. BTK  
Adeltands Bessie Bella 3. BTK  
Tangetoppen's Trick Or Treat 4. BTK  
Seloy Solist Bedste Hvalp   BIS 3 - hvalp
Glorious Spirit Imposible Is Nothing For Ahlehoff's Bedste Baby   BIS 3 - baby

 

KSS Middelfart 26.11.2013 Dommer: Eva Borg Liljeqvist, Sverige
Kisci Rock'N'Roll

1. BHK

BIR, BIS-1
Kisci Super Man 2. BHK   CERT
Dancer Of Smiling Farm 3. BHK  
Zuma's Hanky Panky 4. BHK    
Ibeth Pug Isabella Rossellini 1. BTK   BIM
Sparvöga's Qrash Boom Bang 2. BTK CERT
Dieselbulls Pug He Got The Power 3. BTK  
Seloy Jinglebell 4. BTK  
Sparvöga's Qrash Boom Bang Bedste Junior  
ingen placeret Bedste Hvalp  
Seloy Solist Bedste Baby  

 

DKK Int. Herning DKV13 03.11.2013 Dommer: Saija Juutilainen, Finland
Pitch Black Face Pugs Higness High

1. BHK

CERT, CACIB, DKV13, BIM
Ahlehoff's No Woman No Cry 2. BHK    
Tangetoppen's I'm Your Dream 3. BHK  
Kisci Rock'n'roll 4. BHK    
Pugbully Flashy Layla 1. BTK   CACIB, DKV13, BIR, BIG-4
Zuma's Corn Flake 2. BTK CERT
Ibeth Pug Isabella Rossellini 3. BTK  
Tangetoppen's Billie Jean 4. BTK  
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Junior Han DKJV13
Zuma's Corn Flake Bedste Junior Tæve DKJV13
Anadyr Blues Fenix 11.23 Bedste Hvalp  
Zuma's Let's Go Bananaz Bedste Baby  

 

DKK International Herning 02.11.2013 Dommer: Marie Thorpe, Irland
Highroad's Ludvig

1. BHK

BIR
Kisci Rock'n'roll 2. BHK    
Horizon's Especially For Pugbully 3. BHK CERT, CACIB
Tangetoppen's I'm Your Dream 4. BHK    
Seloy Jinglebell 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Pugbully Flashy Layla 2. BTK  
Tangetoppen's Hips Don't Lie 3. BTK  
Pugbully Churriana Boogie 4. BTK  
Limisengi's Midsummer Night's Dream Bedste Hvalp  
Qupios Don't Blame It On Me Bedste Baby  

 

KSS Herlufmagle 29.09.2013 Dommer: Olga Gracheva, Rusland
Kisci Rock'N'Roll

1. BHK

BIR, BIS-1
Dancer Of Smiling Farm 2. BHK    
Qupios One Way Ticket 3. BHK CERT
Tangetoppen's Wild Guess 4. BHK    
Qupios Clear For Take Off 1. BTK   BIM, CERT
Ibeth Pug Fanny Hill 2. BTK  
Adeltands Bessie Bella 3. BTK  
Lykkedal's Jazz To Qupios 4. BTK  
Adeltands Bessie Bella Bedste Junior BIS 1 Junior
Qupios Miss Swingqueen Bedste Hvalp  
Redvilla's Vision Without Teardrops Bedste Baby BIS 2 - baby

 

KSS Herlufmagle 28.09.2013 Dommer: Adam Ostrowski, Polen
Kisci Rock'N'Roll

1. BHK

BIR, KLBTW13, BIS 1
Double D Hold Me Tight 2. BHK   CERT
Kisci Super Man 3. BHK  
Marquardsen Onslow 4. BHK    
Adeltand Bessie Bella 1. BTK   BIM, CERT, KLBTW13, BIM-BIS 2
ingen placeret 2. BTK  
ingen placeret 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
Adeltand Bessie Bella Bedste Junior  
Hakuna Matata De Lamico Bedste Hvalp  
Redvilla's Vision Without Teardrops Bedste Baby BIS 2 - baby

 

DKK International Ballerup 21.09.2013 Dommer: Laurent Heinesche, LU
Kisci Rock'N'Roll

1. BHK

KBHV13, CACIB, BIR, BIG-1
Pitch Black Face Pugs Higness Born 2. BHK   CERT
Kisci Super Man 3. BHK  
Ahlehoff's No Woman No Cry 4. BHK    
Ibeth Pug Isabella Rossellini 1. BTK   KBHV13, CERT, CACIB, BIM
Adeltands Bessie Bella 2. BTK  
Semlans Iza-Fina 3. BTK  
Dieselbulls Pug He Got The Power 4. BTK  
Analog Ci Nobodys Business Bedste Hvalp BIS-1 hvalp
Ibeth Pug Lady Madonna Bedste Baby  

 

DKK National Varde 25.08.2013 Dommer: Astrid Lundava, EST
Ahlehoff's No Woman No Cry

1. BHK

CERT, BIR, BIG-3
Lykkedal's Iron Man 2. BHK    
Dancer Of Smiling Farm 3. BHK  
Tangetoppen's Wild Guess 4. BHK    
Adeltands Betty Boo 1. BTK   CERT, BIM
ingen placeret 2. BTK  
ingen placeret 3. BTK  
ingen placeret 4. BTK  
Bruno Bedste Hvalp  
% Bedste Baby  

 

DKK Bornholm 18.08.2013 Dommer: Hans Rosenberg, SE
Rossmix Pimms

1. BHK

CERT, BIM
Radar Pibaro 2. BHK   CACIB
Kingpoint Wannabe Tangetoppen 3. BHK  
ingen placeret 4. BHK    
Puggens Wilma Ros Mix 1. BTK   CERT, CACIB, BIR
Tangetoppen's Billie Jean 2. BTK  
Rossmix Philippa 3. BTK  
Tangetoppen's Wild Card 4. BTK  
Tangetoppen's I'm Your Dream Bedste Hvalp BIS-1 hvalp
? Bedste Baby  

 

DKK Bornholm 17.08.2013 Dommer: Ann-Christin Johansen, Sverige
Rossmix Pimms

1. BHK

CERT, BIR
Flash Of Joy Rikardo Flakce 2. BHK   CACIB
Finest Loving Man Of Smiling Farm 3. BHK  
Kingpoint Wannabe Tangetoppen 4. BHK    
Tangetoppen's Billie Jean 1. BTK   CERT, CACIB, BIM
Rossmix Philippa 2. BTK  
Puggens Wilma Ros Mix 3. BTK  
Tangetoppen's Wild Card 4. BTK  
Tangetoppen's I'm Your Dream Bedste Hvalp  
? Bedste Baby  

 

KSS Vejen 21.07.2013 Dommer: Kitty Sjong, Danmark
Kisci Super Man

1. BHK

CERT, BIM
Highroad's Ludvig 2. BHK    
Kisci Rock'n'Roll 3. BHK  
Tangetoppen's Wild Guess 4. BHK    
Pugbully Flaming Star 1. BTK   CERT, BIR
Seloy Jinglebell 2. BTK  
Tangetoppen's Trick Or Treat 3. BTK  
Tangetoppen's Billie Jean 4. BTK  
Kisci Super Man Bedste Junior BIS-4 junior
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Hvalp BIS-3 hvalp
Trulteskogen's Coco Sweet As Candy Bedste Baby BIS-1 baby

 

KSS Vejen 20.07.2013 Dommer: Andrew Brace, UK
Kisci Super Man

1. BHK

CERT, BIR
Horizon's Especially For Pugbully 2. BHK    
Finest Loving Man Of Smiling Farm 3. BHK  
Kisci Rock'n'Roll 4. BHK    
Tangetoppen's Trick Or Treat 1. BTK   BIM
Seloy Jinglebell 2. BTK CERT
Strandsmedjans Nova 3. BTK  
Pugbully Its So Easy 4. BTK  
Kisci Super Man Bedste Junior  
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Hvalp  
Breslau's Mabelinne Bedste Baby BIS 4

 

KSS Vejen 19.07.2013 Dommer: Jasna Matejcic, Kroatien
Pugbully firefighter

1. BHK

CERT, BIM
Highroad's Ludvig 2. BHK    
Pugbully El Noruego 3. BHK  
Kisci Rock'n'Roll 4. BHK    
Pugbully Its So Easy 1. BTK   CERT, BIR
Tangetoppen's Billie Jean 2. BTK  
Pugbully Churriana Boogie 3. BTK  
Pugbully Victoria Posh 4. BTK  
Pugbully Its So Easy Bedste Junior  
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Hvalp BIS-2 hvalp
Madums Pretty Woman Bedste Baby  

 

DKK Vejen 15.06.2013 Dommer: Bas Bosch, Belgien
Seloy Pepmarch

1. BHK

CERT, CACIB, BIR, BIG 3
Dancer Of Smiling Farm 2. BHK    
Naturedogs Armani 3. BHK  
Kisci Super Man 4. BHK    
Tangetoppen's Trick Or Treat 1. BTK   BIM, CACIB
Seloy Jinglebell 2. BTK CERT
Dieselbulls Pug He Got The Power 3. BTK  
Ingen placeret 4. BTK  
x x x
Madums Pretty Woman Bedste Baby  

 

KSS Gørlev 26.05.2013 Dommer: Martha Heine, DE
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIM, BIM-BIS 2
Marquardsen Onslow 2. BHK   CERT
Dancer Of Smiling Farm 3. BHK  
Kisci Super Man 4. BHK    
Seloy Jinglebell 1. BTK   BIR, CERT
Strandsmedjans Hjördiz 2. BTK  
Tangetoppen's Trick Or Treat 3. BTK  
Adeltands Bessie Bella 4. BTK  
Adeltands Bessie Bella Bedste Junior  
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Hvalp BIS-2 hvalp
Black Jade Pakony Sunny Bedste Baby BIS-3 baby

 

KSS Gørlev 25.05.2013 Dommer: Åke Cronander, SE
Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIM, BIM-BIS
Dancer Of Smiling Farm 2. BHK    
Kisci Super Man 3. BHK CERT
Strandsmedjans Buster 4. BHK    
Strandsmedjans Hjördiz 1. BTK   BIR, CERT, BIS-4
Seloy Jinglebell 2. BTK  
Strandsmedjans Vilma 3. BTK  
Adeltands Betty Boo 4. BTK  
Kisci Super Man Bedste Junior BIS junor
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Hvalp  
Lykkedal's Joker Bedste Baby BIS baby

 

DKK Kreds 3 - Svendborg 18.05.2013 Dommer: Javier Sanchez Pernandez, ES
Dancer of Smiling Farm

1. BHK

BIR, BIG 2
Kisci Rock'n'roll 2. BHK    
Seloy Pepmarch 3. BHK CERT
Naturedogs Bells The Wild One 4. BHK    
Tangetoppen's Trick or Treat 1. BTK   BIM
Adeltands Betty Boo 2. BTK CERT
Puggables Southern Comfort Belle 3. BTK  
Dieselbulls Pug He Got The Power 4. BTK  
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Hvalp BIS-2 hvalp
Lykkedal's Joker Bedste Baby  

 

DKK Roskilde 05.05.2013 Dommer: Jakub Kruczek, Polen
Tangetoppen's Kilkenny

1. BHK

BIM, CERT, CACIB
Winsome's Double Play 2. BHK    
Los Chatos Del Turia I Spy Tangetoppen 3. BHK  
Ingen placeret 4. BHK    
Kingpoint Catwalk 1. BTK   BIR, CACIB
Seloy Jinglebell 2. BTK CERT
Tangetoppen's Arising Poenix 3. BTK  
Tangetoppen's Billie Jean 4. BTK  
??? Bedste Hvalp  
Tangetoppen's I'm Your Dram Bedste Baby  

 

DKK Roskilde 04.05.2013 Dommer: Andi Hudono, Indonesien
Dancer Of Smiling Farm

1. BHK

BIM, CERT, CACIB
Pugemon Flawless Dream 2. BHK    
Winsome's Double Play 3. BHK  
Los Chatos Del Turia I Spy Tangetoppen 4. BHK    
Kingpoint Catwalk 1. BTK   BIR, CACIB
Tangetoppen's Arising Poenix 2. BTK CERT
Tangetoppen's Wild Card 3. BTK  
Tangetoppen's Trick Or Treat 4. BTK  
Dieselbulls Pug Man In The Mirror Bedste Hvalp  
Tangetoppen's I'm Your Dream Bedste Baby BIS-3 baby

 

KSS Fredericia 17.03.2013 Dommer: Jouko Lwiviskä, Finland
P'zazz Pay Attention

1. BHK

BIR, CERT
Kisci Rock'n'Roll 2. BHK    
Seloy Pepmarch 3. BHK  
Pine Garden's Impressive Iggy 4. BHK    
Tangetoppen's Trick Or Treat 1. BTK   BIM, BIM-BIS
Ibeth Pug Isabella Rossellini 2. BTK CERT
Marquardsen Mama Mia 3. BTK Junior-CERT
Casia Coca Bast 4. BTK  
Seloy Pepmarch Bedste Junior Junior-CERT, BIS-Junior
Ingen placeret Bedste Hvalp  
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Baby  
x

x

x

 

KSS Fredericia 16.03.2013 Dommer: Linda Mills, Irland
Kisci Rock'n'Roll

1. BHK

BIM
Troppola Next Generation 2. BHK    
Kessler 3. BHK CERT
Tangetoppen's Mount Mckinley 4. BHK    
Tangetoppen's Trick Or Treat 1. BTK   BIR, BIS
Ibeth Pug Isabella Rossellini 2. BTK CERT
Tangetoppen's Sweet Dreams 3. BTK  
Lykkedal's Isabella 4. BTK Junior-CERT
Seloy Pepmarch Bedste Junior Junior-CERT, BIS-2 Junior
Naturedogs Bells The Wild One Bedste Hvalp  
Ahlehoff's No Woman No Cry Bedste Baby  

x

x

x

 

DKK Fredericia 09.02.2013 Dommer: Laurent Pichard, CH
Kingpoint Wannabe Tangetoppen

1. BHK

CERT, CACIB, BIM
Troppola Next Generation 2. BHK    
Kisci Rock'n'Roll 3. BHK  
Da Kine's Rocky Marciano 4. BHK    
Kingpoint Catwalk 1. BTK   CERT, CACIB, BIR
Tangetoppen's Arising Poenix 2. BTK  
Tangetoppen's Trick Or Treat 3. BTK  
Casia Coca Bast 4. BTK  
Adeltands Betty Boo Bedste Hvalp  
     

 

KSS Middelfart 25.11.2012 Dommer: Peter J. Van Baaren-Grob,NL
Troppola Next Generation

1. BHK

BIM
Dancer Of Smiling Farm 2. BHK   CERT
  3. BHK  
  4. BHK    
Basically Enya 1. BTK   CERT, BIR, BIS-4
Tangetoppen’s Trick Or Treat 2. BTK  
Hekuba Bonita Chica 3. BTK  
Ibeth Pug Fanny Hill 4. BTK  
  Bedste Junior  
Ahlehoff’s Machine Gun Kelly Bedste Hvalp  
Adeltands Bessie Bella Bedste Baby  
Seloy Supertramp

Bedste Veteran

BIS 4 - veteran

 

DKK Herning, Nordisk Vinder 04.11.2012 Dommer: Elisabeth Olsen, Norge
Ezetha’s Scoobedoo

1. BHK

CACIB, BIR, NORDV12

Kisci Rock’n’roll 2. BHK    
Kingpoint When Doves Cry 3. BHK CERT, NORDJV12
Zuma’s Woodoo Man 4. BHK    
Zuma’s Nipper Tippan Blues 1. BTK   CERT, CACIB, BIM, NORDV12, 
P’zazz Pricilla 2. BTK NORDJV12
Ezetha’s Schoolgirl 3. BTK  
Kingpoint Catwalk 4. BTK  
  Bedste Hvalp    
Adeltands Betty Boo

Bedste Baby

 

 

DKK Herning, DK Vinder 03.11.2012 Dommer: Gabrielle Runge, Tyskland
Kisci Rock’n’roll

1. BHK

CACIB, BIM, DKV12

Kingpoint When Doves Cry 2. BHK   CERT, DKJV12
Zuma’s Woodoo Man 3. BHK  
Kingpoint Crab Balt 4. BHK    
Kisci Rock Diva 1. BTK   CACIB, BIR, DKV12
Pugbully Flashy Layla 2. BTK CERT
Tangetoppen’s Trick Or Treat 3. BTK  
Løveklippen’s Thandi Bimo Daughter 4. BTK DKJV12
Ahlehoff’s Machine Gun Kelly Bedste Hvalp   BIS 2 - hvalp
Adeltands Bessie Bella

Bedste Baby

 

 

KSS Herlufmagle 14.10.2012 Dommer: Laurent Heinesche, Luxenburg

Tangetoppen's Chubby Hubby

1. BHK

 BIR, CERT

Tangetoppen's Mount Mckinley 2. BHK    
Seloy Pepmarch 3. BHK    
ingen placerede 4. BHK    
Tangetoppen's Trick Or Treat 1. BTK   BIM, CERT, BIM-BIS 3
Ibeth Pug Fanny Hill 2. BTK    
Tangetoppen's Sweet Dreams 3. BTK    
ingen placerede 4. BTK    
Seloy Pepmarch Bedste Junior BIS 2 - junior
Ahlehoff's Machine Gun Kelly Bedste Hvalp    
Naturedogs Bells The Wild One

Bedste Baby

BIS 4 - baby

 

KSS Herlufmagle 
Klub ToyWinner+Juinor 2012
13.10.2012 Dommer: Jussi Liimatainen, Finland

 

 

 

Troppola Next Generation

1. BHK

BIM, KLBTW12
Kisci Rock'n'roll

2. BHK

 
Kisci Inspector Morse

3. BHK

CERT
Seloy Pepmarch

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIR, KLBTW12
Tangetoppen's Sweet Dreams

2. BTK

CERT
Tangetoppen's Trick Or Treat

3. BTK  

 
Basically Finca

4. BTK

 
Seloy Pepmarch Bedste Junior KLBJTW12
Ahlehoff's Machine Gun Kelly Bedste Hvalp    
Naturedogs Bells The Wild One

Bedste Baby

BIS 2 - baby

 

DKK - Vejen  16.09.2012 Dommer: Annalilsa Heikkinen, Finland

 

 

 

Puggens Wester

1. BHK

CERT, CACIB, BIM
Highroad's Ludvig

2. BHK

 
Danser Of Smiling Farm

3. BHK

 
Armstrong Pibaro

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

CACIB, BIR
Tangetoppen's Billie Jean

2. BTK

CERT
Tangetoppen's Trick Or Treat

3. BTK  

 
Crowhill Pearl And Diamond

4. BTK

 
     
Seloy Pepmarch Bedste Hvalp    
 

 

 

DKK - Vejen  15.09.2012 Dommer: Claire Ann Ahem, Irland

 

 

 

Indian Bard

1. BHK

CERT, BIM
Puggens Wester

2. BHK

CACIB
Highroad's Ludvig

3. BHK

 
Danser Of Smiling Farm

4. BHK

 
Tangetoppen's Trick Or Treat

1. BTK

CERT, CACIB, BIR
Kisci Rock Diva

2. BTK

 
Lui Aimeé Pug's Joy

3. BTK  

 
ingen placerede

4. BTK

 
     
Marquardsen Sheridan Bedste Hvalp   BIS 2 - hvalp
 

 

 

DKK Kreds 6 - Århus 26.08.2012  

 

 

 

Seloy Bohemian Rhapsody

1. BHK

CERT, BIM
 

2. BHK

 
 

3. BHK

 
 

4. BHK

 
Ibeth Pug Fanny Hill

1. BTK

CERT, BIR
Basically Sofi Hanna

2. BTK

 
 

3. BTK  

 
 

4. BTK

 
  Bedste Junior  
Qupios One Way Ticket Bedste Hvalp    
 

Bedste Baby

 

 

KSS - Vejen 29.07.2012 Dommer: Kerstin Nilsson, Danmark

 

 

 

Troppola Next Generation

1. BHK

BIM, BIM-BIS 4
Kisci Inspector Morse

2. BHK

CERT
Kisci Rock'N'Roll

3. BHK

 
Kisci Must De Cartier

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIR
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

CERT
Ibeth Pug Fanny Hill

3. BTK  

 
Ibeth Pug Isabella Rossellini

4. BTK

 
ingen placerede Bedste Junior  
Qupios One Way Ticket Bedste Hvalp    
Ahlehoff's Machine Gun Kelly

Bedste Baby

BIS 2 - baby

 

KSS - Vejen 28.07.2012 Dommer: Ko-I-Shen, Taiwan

 

 

 

Kisci Rock'N'Roll

1. BHK

BIR
Trulteskogen's Bacchus Born For Fun

2. BHK

CERT
Kisci Inspector Morse

3. BHK

BIM
Strandsmedjans Travis

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIM
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

CERT
Madenka Lille My

3. BTK  

 
ingen placerede

4. BTK

 
Strandsmedjans Travis Bedste Junior  
Qupios One Way Ticket Bedste Hvalp   BIS 1 - hvalp
Ahlehoff's Machine Gun Kelly

Bedste Baby

BIS 1 - baby

 

KSS - Vejen 27.07.2012 Dommer: Shaneen Bendixen, Australien

 

 

 

Trulteskogen's Akilles The Great

1. BHK

CERT, BIR, BIS 1
Troppola Next Generation

2. BHK

 
Kisci Rock'N'Roll

3. BHK

 
Trulteskogen's Bacchus Born For Fun

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIM
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

CERT
Ibeth Pug Fanny Hill

3. BTK  

 
ingen placerede

4. BTK

 
Strandsmedjans Travis Bedste Junior BIS 4 - junior
Qupios One Way Ticket Bedste Hvalp   BIS 2 - hvalp
Ahlehoff's Machine Gun Kelly

Bedste Baby

 

 

DKK - Rønne

01.07.2012

Dommer: Nina Karlsdotter, Sverige

 

 

 

Puggens Wilfred

1. BHK

CACIB, BIR
Brittyard's Toastmaster

2. BHK

 
Beamztar Amanti D'estate

3. BHK

 
Dancer Of Smiling Farm

4. BHK

CERT
Kisci Rock Diva

1. BTK

CACIB, BIM
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

CERT
Sparvögas Lime Light O'h Pug Line

3. BTK  

 
P'zazz Pricilla

4. BTK

 
Marquardsen Sheridan Bedste Hvalp    
Ahlehoff's Machine Gun Kelly

Bedste Baby

 

 

KSS - Rønne 2. udstilling

30.06.2012

Dommer: K.E. Johansson, Sverige

 

 

 

Brittyard's Toastmaster

1. BHK

BIM, BIM-BIS 1
Tangetoppen's Mysterious Ihlegrande

2. BHK

CERT
Puggens Wilfred

3. BHK

 
Yale Istako

4. BHK

 
Puggens Party-Girl

1. BTK

BIR, BIS 4
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

CERT
Kisci Rock Diva

3. BTK  

 
P'zazz Pricilla

4. BTK

 
P'zazz Pricilla Bedste Junior BIS 1 - junior
Seloy Pepmarch Bedste Hvalp   BIS 2 - hvalp
Kisci Super Man

Bedste Baby

BIS 1 - baby

 

KSS - Rønne 1. udstilling

30.06.2012

Dommer: Paula Heikkinen-Lehkonen, FI

 

 

 

Puggens Wilfred

1. BHK

CERT, BIR, BIS 1
Tangetoppen's Mysterious Ihlegrande

2. BHK

 
Puggens Wester

3. BHK

 
P'zazz Pay Attention

4. BHK

 
Tangetoppen's Baccardi Breezer

1. BTK

CERT, BIM
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

 
Pugbully Flaming Star

3. BTK  

 
P'zazz Pricilla

4. BTK

 
P'zazz Pay Attention Bedste Junior BIS 1 - junior
Seloy Pepmarch Bedste Hvalp   BIS 1 - hvalp
Kisci Super Man

Bedste Baby

BIS 1 - baby

 

DKK - Ballerup

17.06.2012

Dommer: Charlotte Patterson, USA

 

 

 

Ezetha's Scoobedoo

1. BHK

CERT, CACIB, BIR + KBH.Vinder 2012
Semlans Zacharias

2. BHK

 
Troppola Next Generation

3. BHK

 
Kendy Pibaro

4. BHK

 
Tangetoppen's Trick Or Treat

1. BTK

CERT, CACIB, BIM + KBH.Vinder 2012
Kisci Rock Diva

2. BTK

 
Semlans Iza-Fina

3. BTK  

 
Basically Enya

4. BTK

 
     
Indian Bard Bedste Hvalp    
Kisci Super Best

Bedste Baby

 

 

DKK - Ballerup

16.06.2012

Dommer: Helle Pålsson, DK

 

 

 

Tangetoppen’s Berried Treasure

1. BHK

CERT, CACIB, BIR
Tangomopsen’s Teddy

2. BHK

 
Kerromor The Cool Dude

3. BHK

 
Blå Mandag’s Pene Petrus Polkagris

4. BHK

 
Tangetoppens Trick Or Treat

1. BTK

CERT, CACIB, BIM
Kisci Rock Diva

2. BTK

 
Jive From Brimwaja Lodge

3. BTK  

 
Semlans Iza-Fina

4. BTK

 
     
Seloy Tranquebar Bedste Hvalp    
Seloy Jinglebell

Bedste Baby

 

 

DKK kreds 7 - Ålborg

28.05.2012

Dommer: Carsten Birk, Danmark

 

 

 

Trulteskogen's Akilles The Great

1. BHK

BIR, CERT
Trulteskogen's Bacchus Born For Fun

2. BHK

 
Troppola Next Generation

3. BHK

 
Tangomopsen's Teddy

4. BHK

 
Tangetoppen's Trick Or Treat

1. BTK

BIM, CERT
Ibeth Pug Fanny Hill

2. BTK

 
Trulteskogen's Bertha Born For Me

3. BTK  

 
Pretty Pug Z Lobkovickych Vinic

4. BTK

 
Strandsmedjans Travis Bedste Junior BIS 3 - junior
  Bedste Hvalp    
 

Bedste Baby

 

 

KSS - Ålborg 2. udstilling

27.05.2012

Dommer: Carole Garhöfer, Østrig

 

 

 

Trulteskogen's Bacchus Born For Fun

1. BHK

BIM
Troppola Next Generation

2. BHK

 
Strandsmedjans Travis

3. BHK

 
Tangomopsen's Teddy

4. BHK

 
Tangetoppen's Trick Or Treat

1. BTK

BIR, CERT
Ahlehoff's Gorgeous Martha

2. BTK

 
Gio.Do.Gio Iris

3. BTK  

 
Troppola Rock Mama

4. BTK

 
Strandsmedjans Travis Bedste Junior BIS 3 - junior
  Bedste Hvalp    
Lykkedal's Isabella

Bedste Baby

BIS 3 - baby

 

KSS - Ålborg 1. udstilling

27.05.2012

Dommer: Antonio Di Lorenzo, IT

 

 

 

Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIM, BIS-BIM 3
Strandsmedjans Travis

2. BHK

 
Troppola Next Generation

3. BHK

 
Tangomopsen's Teddy

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIR, BIS 2
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

CERT
Gio.Do.Gio Iris

3. BTK  

 
Ibeth Pug Fanny Hill

4. BTK

 
Strandsmedjans Travis Bedste Junior  
  Bedste Hvalp    
Seloy Pepmarch

Bedste Baby

BIS 3 - baby

 

KSS - Ålborg 2. udstilling

26.05.2012

Dommer: Clodagh Fallon, Irland

 

 

 

Tangomopsen's Teddy

1. BHK

BIR
Trulteskogen's Akilles The Great

2. BHK

 
Klehaugens Ingjald

3. BHK

 
Kisci Inspector Morse

4. BHK

 
Gio.Do.Gio Iris

1. BTK

BIM
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

CERT
Troppola Rock Mama

3. BTK  

 
 

4. BTK

 
Dancer Of Smiling Farm Bedste Junior  
Qupios Talisman Bedste Hvalp   BIS 4 - hvalp
Qupios One Way Ticket

Bedste Baby

 

 

KSS - Ålborg 1. udstilling

26.05.2012

Dommer: Jan Sonne-Schmidt, DK

 

 

 

Troppola Next Generation

1. BHK

BIR
Tangomopsen's Teddy

2. BHK

 
Kisci Inspector Morse

3. BHK

 
Kisci Rock'n'roll

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIM
Gio.Do.Gio Iris

2. BTK

 
Troppola Rock Mama

3. BTK  

CERT
Trulteskogen's Bertha Born For Me

4. BTK

 
Strandsmedjans Travis Bedste Junior  
  Bedste Hvalp    
Seloy Pepmarch

Bedste Baby

BIS 2 - baby

 

DKK - Roskilde 

06.05.2012

Dommer: Hans Almgren, Sverige

 

 

 

Tangomopsen's Teddy

1. BHK

BIM, CACIB, 
Kingsize Fawn Sliced Beef Kabab

2. BHK

CERT
Tangetoppen's Budweiser

3. BHK

 
Kendy Pibaro

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIR, CACIB
Tangetoppen's Sunny Copacabana

2. BTK

CERT
Pugbully Flashy Layla

3. BTK  

 
Tangetoppen's Trick Or Treat

4. BTK

 
Tangetoppen's Billie Jean Bedste Hvalp    
Seloy Pepmarch

Bedste Baby

BIS 2 - Baby

 

DKK - Roskilde 

05.05.2012

Dommer: Brith Andersson, Sverige

 

 

 

Highroads Ludvig

1. BHK

BIR, CERT, CACIB, BIG 1
Troppola Next Generation

2. BHK

 
Kendy Pibaro

3. BHK

 
Kingsize Fawn Sliced Beef Kabab

4. BHK

 
Kisci Rock Diva

1. BTK

BIM, CERT, CACIB
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

 
Pugbully Flashy Layla

3. BTK  

 
Casia Coca Bast

4. BTK

 
Tangetoppen's Billie Jean Bedste Hvalp    
Seloy Pepmarch

Bedste Baby

BIS 4 - Baby

 

KSS - Strøby

18.03.2012

Dommer: Ferdi Dickmann

 

 

 

Seloy Fisherman's Pride

1. BHK

BIR, CERT
Danser Of Smiling Farm

2. BHK

 
Nutkin Black Label

3. BHK

 
Troppola Next Generation

4. BHK

 
Tangetoppen's Trick Or Treat

1. BTK

BIM, CERT
Gio.Do.Gio Iris

2. BTK

 
Casia Coca Bast

3. BTK  

 
Ahlehoff's Gorgeous Martha

4. BTK

 
Tangetoppen's Trick Or Treat Bedste Junior BIS 3 - Junior
Standsmedjans Travis Bedste Hvalp   BIS 2 - Hvalp
Seloy Tranquebar

Bedste Baby

BIS 3 - baby

 

DKK - Fredericia

12.02.2012

Dommer: Ligita Zake

 

 

 

Kisci Rock'n'roll

1. BHK

BIM, CERT, CACIB
Brittyard's Toastmaster

2. BHK

 
Troppola Next Generation

3. BHK

 
Tangomopsen's Teddy

4. BHK

 
Highesteem Don't Stop Me

1. BTK

BIR, CERT, CACIB
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

 
Blå Mandag's Just Joy Jette

3. BTK  

 
Tangetoppen's Sweet Dreams

4. BTK

 
     
Basically Sofi Hanna Bedste Hvalp    
 

 

 

KSS - Middelfart

20.11.2011

Dommer: Dianne Wright

 

 

 

Tangomopsen's Teddy

1. BHK

BIR, BIS 1
Muffin Vom Sachsen Adel

2. BHK

 
Seloy Bohemian Rhapsody

3. BHK

CERT
Kisci Must De Catier

4. BHK

 
Ibeth Pug Fanny Hill

1. BTK

BIM, CERT, BIS-BIM 4
Zuma's Holy Moly

2. BTK

 
Troppola Rock Mama

3. BTK  

 

Seloy Miss Kate

4. BTK

 

Zuma's Holy Moly Bedste Junior BIS 1 - Junior
Ingen placeret Bedste Hvalp    
Adeltands Percy

Bedste Baby

 

 

DKK - Herning

06.11.2011

Dommer: Donna Cole

 

 

 

Winsome's Gold Standard

1. BHK

BIR, , CACIB, BIS 1
Blå Mandag's Luxury Line Lasse

2. BHK

CERT
Troppola Next Generation

3. BHK

 
La Bellas M-Cassius Clay

4. BHK

 
Moloss Love At First Glow

1. BTK

BIM, CERT, CACIB
Tangetoppen's Trick Or Treat

2. BTK

 
Weight Watcher Vom Sachsen Adel

3. BTK  

 

Ingen placeret

4. BTK

 

 

Bedste Hvalp

 

 

DKK - Herning

05.11.2011

Dommer: Bas Bosch

 

 

 

Kisci Rock'n Roll

1. BHK

BIM, CERT, CACIB
Brittyard's Toastmaster

2. BHK

 
Kisci Must De Cartier

3. BHK

 
Troppola Next Generation

4. BHK

 
Tangetoppen's Trick Or Treat

1. BTK

BIR, CERT
Tangetoppen's Hot And Spicy

2. BTK

CACIB
Moloss Love At First Glow

3. BTK

 

Gio.Do.Gio Iris

4. BTK

 

Crowhill Pearl And Diamond

Bedste Hvalp

 

 

KSS - Gørlev

02.10.2011

Dommer: Yochai Barak

 

 

 

Tangomopsen’s Teddy

1. BHK

BIR
Troppola Next Generation

2. BHK

 
Tangetoppen’s Xclusive Rolex

3. BHK

CERT
Kessler

4. BHK

 
Ibeth Pug Fanny Hill

1. BTK

CERT + BIM + BIS-BIM 1
Basically Enya

2. BTK

 
Ahlehoff’s Jeanne d’Arc

3. BTK

 
Troppola Takes It All

4. BTK

 
Kessler

Bedste Junior

BIS 4 - junior
Tangetoppen’s Merci Merci

Bedste Hvalp

BIS 4 - hvalp
Dalaborgs Celia

Bedste Baby

 

 

KSS - Gørlev

01.10.2011

Dommer: Anette Bystrup

 

 

 

Troppola Next Generation

1. BHK

BIR + BIS 4
Tangomopsen’s Teddy

2. BHK

 
Klehaugens Ingjald

3. BHK

CERT
Kisci Juan Miró

4. BHK

 
Tangetoppen's Sweet Dream

1. BTK

BIM + CERT
Ibeth Pug Fanny Hill

2. BTK

 
Cacia Coca Bast

3. BTK

 
Ahlehoff’s Jeanne d’Arc

4. BTK

 
Tangetoppen's Sweet Dream

Bedste Junior

 
Tangetoppen’s Merci Merci

Bedste Hvalp

BIS 2 - hvalp
Dalaborgs Celia

Bedste Baby

BIS 3 - baby

 

 

DKK Bjerringbro

17.09.2011

Dommer: Hans Van Der Berg

 

 

 

Brittyard’s Toastmaster

1. BHK

BIR, CERT, CACIB
Kisci Rock’n’roll

2. BHK

 
Trulteskogen’s Akilles The Great

3. BHK

 
Tangomopsen’s Teddy

4. BHK

 
Ingen placeret

1. BTK

 
Ingen placeret

2. BTK

 
Ingen placeret

3. BTK

 
Ingen placeret

4. BTK

 
Ingen placeret

Bedste Junior

 
Pretty Pug Z Lobkovických Vinic

Bedste Hvalp

 
 

Bedste Baby

 

 

DKK kreds 11 - Varde

21.08.2011

Dommer: Leif Herman Wilberg

 

 

 

Kisci Must De Cartier

1. BHK

BIR, CERT

Quarterback Vom Sachsen Adel

2. BHK

 

Kisci Lord of the Rings

3. BHK

 

Klehaugen's Ingjald 

4. BHK

 

Guan-Hui Cover Girl At Big Bull

1. BTK

BIM, CERT
Troppola Rock Mama

2. BTK

 
Must Have Angelina Jolie

3. BTK

 
Best Of Retsos Queen Of My Heart

4. BTK

 
 

Bedste Junior

 
 

Bedste Hvalp

 
Pretty Pug Z Lobkovických Vinic

Bedste Baby

 

 

DKK - Vejen

31.07.2011

Dommer: Kathleen Hardwick

 

 

 

Winsome’s Gold Standard

1. BHK

BIR, CACIB

Tangetoppen’s Beef Carpaccio

2. BHK

CERT

Tangetoppen’s Mysterious Ihlegrande

3. BHK

 

Tangetoppen’s Wild Guess

4. BHK

 

Tangetoppen’s Trick Or Treat

1. BTK

BIM, CERT

Tangetoppen’s Wild Card

2. BTK

CACIB

Tangetoppen’s Sunny Copacabana

3. BTK

 

Ibeth Pug Fanny Hill

4. BTK

 

Tangetoppen’s Budweiser

Bedste Hvalp

 

 

DKK - Vejen

30.07.2011

Dommer: Frances Wickens

 

 

 

Tangetoppen’s Beef Carpaccio

1. BHK

BIM, CERT, CACIB

Winsome’s Gold Standard

2. BHK

 

Tangetoppen’s Mysterious Ihlegrande

3. BHK

 

Muffin Vom Sachsen Adel

4. BHK

 

Tangetoppen’s Hot And Spicy

1. BTK

BIR, CERT, CACIB

Tangetoppen’s Wild Card

2. BTK

 

Best of Retsos Queen Of My Heart

3. BTK

 

Tangetoppen’s Sunny Copacabana

4. BTK

 

Tangetoppen’s Trick Or Treat

Bedste Hvalp

 

 

DKK - Vejen

29.07.2011

Dommer: Kresten Scheel

 

 

 

Winsome’s Gold Standard

1. BHK

BIR, CACIB

Tangomopsen’s Teddy

2. BHK

 

Kisci Must De Cartier

3. BHK

CERT

Ahlehoff’s Just Do It

4. BHK

 

Tangotoppen’s Hot And Spicy

1. BTK

BIM, CERT, CACIB

Blå Mandag’s Just Joy Jette

2. BTK

 

Puggens Madeleine Of Sweden

3. BTK

 

Tangetoppen’s Sunny Copacabana

4. BTK

 

Tangetoppen’s Trick Or Treat  

Bedste Hvalp

 

 

DKK - Vejen

28.07.2011

Dommer: Ole Staunskjær

 

 

 

Winsome’s Gold Standard

1. BHK

BIR, CACIB

Seloy Bohemian Rhapsody

2. BHK

CERT

So Comical Humpty Dumpty

3. BHK

 

Seloy Fisherman's Pride

4. BHK

 

Puggens Madeleine Of Sweeden

1. BTK

BIM,CACIB

Tangetoppen’s Hot And Spicy

2. BTK

CERT

Blå Mandag’s Just Joy Jette

3. BTK

 

Tangetoppen’s Wild Card

4. BTK

 

Tangetoppen’s Budweiser

Bedste Hvalp

 

 

KSS - Grenå

24.07.2011

Dommer: Marie Patten

 

 

 

Quarterback Vom Sachsen Adel

1. BHK

  BIM, CERT

Muffin Vom Sachsen Adel

2. BHK

 

Tangomopsen's Teddy

3. BHK

 

Seloy Fisherman`s Pride

4. BHK

 

Puggens Madeleine Of Sweden

1. BTK

BIR

Karate Nova Mira Canis

2. BTK

CERT

Shamrag's To Know Her To Love Her

3. BTK

 

Pebbles Britney Spears

4. BTK

 

Shamrag’s To Know Her To Love Her

Bedste Junior

 

Troppola Takes It All

Bedste Hvalp

BIS 2 hvalp

Ahlehoff’s Level One

Bedste Baby

 

 

KSS - Grenå

23.07.2011

Dommer: Terri Lyddon

 

 

 

Tangomopsen’s Teddy

1. BHK

BIM

Kisci Rock'n'roll

2. BHK

CERT

Gas Hollow's Full Card

3. BHK

 

Beautiful Clement Ludwig

4. BHK

 

Puggens Madeleine Of Sweden

1. BTK

BIR

So Comical Thumbelina

2. BTK

CERT

Shamrag’s To Know Her To Love Her  

3. BTK

 

Troppola Rock Mama

4. BTK

 

Shamrag’s To Know Her To Love Her

Bedste Junior

 

Troppola Takes It All

Bedste Hvalp

 

Ahlehoff’s Level One

Bedste Baby

 BIS 1 baby

 

KSS - Grenå

22.07.2011

Dommer: Edwina Thomas

 

 

 

So Comical Puss In Boots

1. BHK

BIM, CERT + BIS-BIM 2

Tangomopsen’s Teddy

2. BHK

 

Muffin Vom Sachsen Adel

3. BHK

 

Gas Hollow's Full Card

4. BHK

 

Puggens Madeleine Of Sweden

1. BTK

BIR, CERT

So Comical Thumbelina

2. BTK

 

Shamrag’s To Know Her To Love Her

3. BTK

 

Must Have Angelina Jolie

4. BTK

 

Shamrag’s To Know Her To Love Her

Bedste Junior

 

Troppola Takes It All

Bedste Hvalp

 BIS 2 hvalp

Ahlehoff’s Level One

Bedste Baby

 BIS 1 baby

 

DKK - Rønne 03.07.2011 Dommer: Marie Petersen
     
Seloy Mr. Bentley 1. BHK BIR, CERT
Seloy Bohemian Rhapsody 2. BHK  
Tangomopsen’s Teddy 3. BHK  
Ingen placeret 4. BHK  
Seloy Miss. Delight 1. BTK BIM, CERT
Seloy Bernadette 2. BTK  
Gio.Do.Gio Iris 3. BTK  
Ingen placeret 4. BTK  
Seloy Bohemian Rhapsody Bedste Junior  
Troppola Takes It All Bedste Hvalp  
Ahlehoff’s Level One Bedste Baby  

 

KSS - Rønne - udstilling 2 02.07.2011 Dommer: Oliveira Rui
     
Tangomopsen’s Teddy 1. BHK BIM-BIS 2
Kisci Must De Catier 2. BHK Cert
Seloy Bohemian Rhapsody 3. BHK  
Ingen placeret 4. BHK  
Seloy Strawberry 1. BTK BIR
Gio.Do.Gio Iris 2. BTK  
Tronkærs Rasmine 3. BTK Cert
Ahlehoff’s Jeanne d’Arc 4. BTK  
Seloy Bohemian Rhapsody Bedste Junior BIS junior 1
Troppola Takes It All Bedste Hvalp BIS hvalp 4
Ahlehoff’s Level One Bedste Baby BIS baby 1

 

KSS - Rønne - udstilling 1 02.07.2011 Dommer: Moa Persson
     
Tangomopsen’s Teddy 1. BHK BIR, CERT, BIS 2
Seloy Bohemian Rhapsody 2. BHK  
Ingen placeret 3. BHK  
Ingen placeret 4. BHK  
Seloy Strawberry 1. BTK BIM, BIM-BIS 3
Ingen placeret 2. BTK  
Ingen placeret 3. BTK  
Ingen placeret 4. BTK  
Seloy Bohemian Rhapsody Bedste Junior BIS junior 3
Troppola Takes It All Bedste Hvalp BIS hvalp 4
Ahlehoff’s Level One Bedste Baby BIS baby 2

 

DKK – Valby          18.06.2011 Dommer: Petru Muntean
     
Winsome's Gold Standard 1. BHK BIR + BIG+CACIB + KBHV-11 + BIS 2
Kingpoint Crab Bait 2. BHK Cert
Quarterback Vom Sachsen Adel 3. BHK  
Tangomopsen's Teddy 4. BHK  
Tangetoppen’s Hot And Spicy 1. BTK BIM + Cert + CACIB + KBHV-11
Seloy Miss Kate 2. BTK  
Ibeth Pug Fanny Hill 3. BTK  
Ahlehoff’s Jeanne d’Arc 4. BTK  
Breslaus Sleeping Beauty Bedste Hvalp  

 

KSS – Vejen                  29.05.2011 Dommer: Leenen, Theo
     
Quarterback Vom Sachsen Adel 1. BHK BIR + Cert
Tangomopsen's Teddy 2. BHK  
Troppola Next Generation 3. BHK  
Seloy Bohemian Rhapsody 4. BHK  
Seloy Strawberry 1. BTK BIM + BIS-BIM 3
Gio.Do.Gio Iris 2. BTK  
Madenka Lille My 3. BTK Cert
Troppola Rock Mama 4. BTK  
Seloy Bohemian Rhapsody Bedste Junior BIS Junior 1
  Bedste Hvalp  
Troppola Takes it all Bedste Baby BIS Baby 2

 

KSS